Fk Litvínov a.s. – FK Bohemians Praha 1:2 (1:1)

branky:  ´16 Rous

Hráč utkání:  Rous

sestava: Zajíc 8 – Moučka 3, Buchl 9, Persona 8, Batelka 6 – Egrt 8, Vlč 6, Rous 10, Polák 8, Baláž 6 – Macko 6

Střídali:  ´55 Orlt 7 (Egrt) , ´55 Děkan 7 ( Moučka), Číž ´65 (Macko)

Do utkání jsme nastoupili sebevědomě a velmi aktivně, kdy jsme se snažili soupeře zatlačit a neustále ho presovat při rozehrávce, ale soupeř, který hrál dobře organizovaně v obraně, naší nátlakové hře čelil jednoduchými nakopávanými míči a nám chvíli trvalo, než jsme se uprostřed hřiště srovnali a dostali se do rychlých kombinací, z kterých jsme si mezi 10-35 minutou dokázali vytvořit 5 výborných příležitostí, ale nedokázali jsme je tváří v tvář brankáři proměnit a do branky soupeře nám tam spadla pouze tečovaná střela Rouse z hranice vápna.

Bohužel co se nemělo stát…ale stalo se..jsme dostali ve 43. minutě góla do šatny,  kdy jsme propadli na levé straně a soupeř nás vykombinoval  a střelou z malého vápna nás z čista jasna poprvé překonali. A do konce poločasu jsme zůstali zaskočeni a soupeř nás zatlačil před naši branku.

Do druhé půle jsme šli s jasným cílem zlomit nepřesnosti v koncovce a rozhodnout rychle o osudu utkání, ale bohužel už se v naší hře vytratila pohoda a hráči na hřišti působili křečovitě… přestali jsme hrát naši hru a najednou to chtěl každý vzít sám na sebe…což byl kámen úrazu, protože v předfinální fázi nám chyběl potřebný klid a nedokázali jsme přehrát soupeřovu obranu. V této fázi utkání nám začala záloha ztrácet hodně míčů, po zbytečných kličkách ….a po jedné takové ztrátě jsme byli potrestáni, když Baláž se nevrátil na dlouhou stranu a soupeř po střele z vápna a následné dorážce podruhé skóroval.

Od této chvíle se soupeř zatáhl na svojí polovinu hřiště a více méně odkopával a my bušili do jeho zkompletované obrany, ale bohužel bez úspěchu a i když jsme se dostali do super šance, tak zkrátka to tam dneska nespadlo.

Dneska jsme si utkání prohráli sami, protože to byl jednoznačně nejjednodušší soupeř s jakým jsme se zatím setkali a můžeme mluvit o tom, že nám tam dneska chybělo štěstíčko v koncovce, ale pravdou je, že především jsme na hřišti nenechali všechno, což nás zdobilo v minulých zápasech….že jsme tzv. jezdili po zadku do vyčerpání … zkrátka jsme si mysleli , že to půjde najednou samo, ale když tam nebude ta pravá jízda a srdnatost, tak to bohužel nepůjde. Každý si sáhne do svého svědomí …co pro dnešní výsledek udělal a od toho se od toho se odrazíme do dalších bojů…..a vezmeme si příklad z mladších, kteří nám tu cestu dneska ukázali.